Nowe Oblicze

Młodzieżowej Rady

Miasta Poznania

Slider

„Get Your Future Started „

Styczeń 25, 2016,

Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Poznania powstaje projekt „Get Your Future Started „, który ma na celu zapoznanie uczniów z tematem składania aplikacji do szkół wyższych – główne w Europie ale także w Stanach Zjednoczonych.

 

Wydarzenie będzie prowadzone pod przewodnictwem trenerów, którzy znają się na aplikacji – mieli z nią już styczność w przeszłości lub są w trakcie rekrutacji. Mamy w planie zaprosić europejskie Uniwersytety, które wystawią swoje stoiska i do których będzie można podejść i zapytać o szczegóły danej szkoły.

 

Jest to seria dwóch spotkań planowanych na 2-3h w dniach : 02.02 i 04.02 od godz 10.00 w CK Zamek ( sala wielka ) .

 

Projekt jest darmowy .

 

Program wydarzenia :

 

PROGRAM :

 

2.02 Wtorek:
10:00 – Wystąpienie Prezydenta Miasta Poznania
10:15-12:00 – Wystapienie gościa z Harvardu – aplikowanie na uczelnie w Stanach Zjednoczonych
12-14 – Szkolenie w sprawie aplikacji na uczelnie w Wielkiej Brytani – gość z Oxfordu

 

4.02 Drugi dzien (czw):
10:00 – Szkolenie w sprawie aplikacji na polskie uniwersytety
11:30 – Szkolenie w sprawie aplikacji na uczelnie w innych krajach UE ( Niemcy , Francja , Hiszpania , Włochy , Holandia ).
13-14 – Mini targi – ( będą stanowiska uniwerystetów ,i po szkoleniu kazdy moze podejść i zapytać o dodatkowe informacje , zapoznać się bliżej z uczelnią itp. )


Jest to świetna okazja by rozejrzeć się i zapoznać się z warunkami, które trzeba spełnić by dostać się na dobrą, europejską uczelnię i pomimo tego, że wielu z was może już wiązać swoją plany z Polską warto chociaż zobaczyć co inne uczelnie mają do zaoferowania właśnie Tobie !.