Nowe Oblicze

Młodzieżowej Rady

Miasta Poznania

Slider

Nowe oblicze Młodzieżowej Rady Miasta Poznania!

Marzec 13, 2016,

Do końca kwietnia 2016 roku wciąż trwa I kadencja powołanej w 2014 roku Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Celem działania Rady jest reprezentowanie interesów poznańskiej młodzieży, wspieranie aktywności młodych oraz upowszechnianie idei samorządowej. Mimo dobrego i dynamicznego startu MRMP u początków jej istnienia, instytucja ta z czasem stała się bierna i nieproduktywna.

Wraz z wygaszeniem większości mandatów radnych, m. in. z powodu ukończenia przez nich szkół ponadgimnazjalnych, Młodzieżowa Rada Miasta Poznania otrzymała drugie życie. Skład Rady zasiliło mnóstwo nowych, młodych i ambitnych działaczy, którzy od razu wzięli się do pracy. Odświeżony został cały skład prezydium – Przewodniczącym MRMP został Karol Błasiński, Wiceprzewodniczącymi Adrian Celebański oraz Rafał Bilicki, natomiast Sekretarzem Weronika Kęsy. Jako cel postawili sobie realizację możliwie najtrafniejszych i interesujących projektów w jak najkrótszym czasie, co stanowi niemałe wyzwanie biorąc pod uwagę datę zakończenia I kadencji Rady. Po błyskawicznej reorganizacji i mobilizacji nowych członków tejże instytucji, rozpoczęła się praca nad ich pomysłami. Jej owocem jest m .in. zbliżający się wielkimi krokami projekt „Get Your Future Started: Szkolenie Dla Młodych”, internetowy informator „Poradniki Dla Młodych”, czy datowany na drugą połowę marca „Festiwal Mody”.

Młodzieżowa Rada Miasta Poznania pragnie przypomnieć o sobie poznańskiej młodzieży i zainteresować ją swoimi inicjatywami jeszcze w przeciągu tych kilku miesięcy, by zostawić po sobie jak najlepsze wspomnienie i realny ślad swojej działalności. Starania te dokonują głównie z myślą o przyszłości instytucji którą reprezentują, by umożliwić swoim młodszym kolegom i koleżankom kontynuację ich dzieła i sukcesywne rozpoczęcie II kadencji MRMP..