Nowe Oblicze

Młodzieżowej Rady

Miasta Poznania

Slider

IV sesja Młodzieżowej Rady

Maj 7, 2017,

11 kwietnia odbyła się IV, urodzinowa sesja Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Równo 3 lata temu odbyła się sesja inaugurująca naszą działalność! Przewodniczący Aleksander Mazurek w swoim przemówieniu przypomniał historię i działania MRMP oraz podziękował radnym za owocną współpracę.
– Moi drodzy, wykonujemy naprawdę świetną robotę i jestem wdzięczny, że przypadło mi pracować z tak kreatywnymi oraz chętnymi do pracy ludźmi. Pokładam ogromną nadzieję, że spotkamy się za kilka lat w tej sali już jako Radni Miasta Poznania. – podsumował swoją wypowiedź. Urodzinowe życzenia Młodzieżowej Radzie złożył również Pan Marek Kalemba – Dyrektor Biura Rady Miasta oraz Pan Grzegorz Ganowicz – Przewodniczący Rady Miasta Poznania. III rocznicę działalności MRMP zwieńczyło również podsumowanie projektu „Get to Work” przez naszego Wiceprzewodniczącego, Amadeusza Kistowskiego. Jest to kolejny pomysł radnych, który cieszył się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem ze strony poznańskiej młodzieży. Jak widać, temat pracy jest dla młodych aktualnym i ważnym zagadnieniem, dlatego cieszymy się, że mogliśmy pomóc im w tak ważnej części życia.
Po raz kolejny MRMP nadała honorowe patronaty – tym razem dla projektów „COOLturalny Fyrtel” oraz „Metropolia dla Młodych”. Na zakończenie radni omówili plan pracy na najbliższe tygodnie. Podczas punktu dotyczącego wolnych głosów i wniosków wywiązała się żywa dyskusja na temat zaśmiecania brzegów Warty. Radni jednogłośnie zadecydowali, że podejmą kroki w stronę promocji odpowiedzialnego przebywania nad rzeką i dbania o jej porządek. Pamiętajmy, przestrzeń wspólna to nie przestrzeń niczyja!