Nowe Oblicze

Młodzieżowej Rady

Miasta Poznania

Slider

Młodzi dla młodszych

Czerwiec 12, 2017,

W ramach Dnia Dziecka Młodzieżowa Rada Miasta Poznania zaangażowała się w festyn kończący Poznańskie Dni Rodziny, który odbył się na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Nasz zespół przygotował dla dzieciaków szereg atrakcji związanych z bajką Mój Brat Niedźwiedź – m.in. malowanie twarzy, malowanie naskalnych malowideł, kolorowanie niedźwiedzi, czy tor przeszkód. Największym zainteresowaniem cieszyło się robienie amuletów z masy solnej oraz pióropuszy.
– Kiedy decydowaliśmy, jaką bajkę obierzemy za motyw przewodni, wszyscy radni podali swoje ulubione bajki z dzieciństwa. – komentuje radna Małgorzata Witek. – To był naprawdę trudny wybór!
Młodzieżowi radni wywołali szerokie uśmiechy na twarzach młodych poznaniaków, dzięki czemu czują satysfakcję z podjętych działań. Przy okazji animacji mogli promować ideę młodzieżowej rady, a także nawiązać dialog międzypokoleniowy.
– W przygotowania do tego wydarzenia włożyliśmy dużo pracy, dlatego cieszą nas efekty. Tradycyjnie też 1 czerwca odbywały się obrady Dziecięcej Rady Miasta, co było dla nas bardzo ciekawe. Mamy nadzieję, że dzieci będą dalej rozwijać się w tym kierunku i kiedyś zostaną radnymi w MRMP, a być może nawet i w Radzie Miasta Poznania. – uśmiecha się radna Klaudia Seifert.
Młodzieżowa Rada pragnie serdecznie podziękować Wydziałowi Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania, który był organizatorem festynu, a także pomógł nam materialnie. Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze mieli okazję włączyć się w działania na rzecz poznaniaków. Młodzieżowa Rada była reprezentowana przez Jana Janczurę, Małgorzatę Witek, Zuzannę Kowalczyk, Klaudię Seifert oraz Beatę Szeszułę.