Młodzieżowej Rady

Miasta Poznania

Nowe Oblicze

arrow
arrow

Młodzi dla młodszych

Czerwiec 12, 2017,

W ramach Dnia Dziecka Młodzieżowa Rada Miasta Poznania zaangażowała się w festyn kończący Poznańskie Dni Rodziny, który odbył się na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Nasz zespół przygotował dla dzieciaków szereg atrakcji związanych z bajką Mój Brat Niedźwiedź – m.in. malowanie twarzy, malowanie naskalnych malowideł, kolorowanie niedźwiedzi, czy tor przeszkód. Największym zainteresowaniem cieszyło się robienie amuletów z masy solnej oraz pióropuszy.
– Kiedy decydowaliśmy, jaką bajkę obierzemy za motyw przewodni, wszyscy radni podali swoje ulubione bajki z dzieciństwa. – komentuje radna Małgorzata Witek. – To był naprawdę trudny wybór!
Młodzieżowi radni wywołali szerokie uśmiechy na twarzach młodych poznaniaków, dzięki czemu czują satysfakcję z podjętych działań. Przy okazji animacji mogli promować ideę młodzieżowej rady, a także nawiązać dialog międzypokoleniowy.
– W przygotowania do tego wydarzenia włożyliśmy dużo pracy, dlatego cieszą nas efekty. Tradycyjnie też 1 czerwca odbywały się obrady Dziecięcej Rady Miasta, co było dla nas bardzo ciekawe. Mamy nadzieję, że dzieci będą dalej rozwijać się w tym kierunku i kiedyś zostaną radnymi w MRMP, a być może nawet i w Radzie Miasta Poznania. – uśmiecha się radna Klaudia Seifert.
Młodzieżowa Rada pragnie serdecznie podziękować Wydziałowi Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania, który był organizatorem festynu, a także pomógł nam materialnie. Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze mieli okazję włączyć się w działania na rzecz poznaniaków. Młodzieżowa Rada była reprezentowana przez Jana Janczurę, Małgorzatę Witek, Zuzannę Kowalczyk, Klaudię Seifert oraz Beatę Szeszułę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *